:: تاریخ درج خبر : 2/7/92 ::
 
 
.: افتتاح پروژه احداث پل خیابان بیست متری شهدای ایزدشهر :.
 

پروژه احداث پل خیابان بیست متری شهدای ایزدشهر افتتاح شد. در این مراسم که حجت الاسلام باقرزاده امام جمعه نور و جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان نور و جمعی از مردم فهیم ایزدشهر شرکت داشتند مهندس احمد توکلی شهردار ایزدشهر با تشکر از پرسنل شهرداری و پیمانکار پروژه که زحمات زیادی متحمل شدند، افزود: سال گذشته در قالب سفر ریاست جمهوری و با لطف دکتر حسینی وزیر اقتصاد سه میلیارد تومان برای شهرداری ایزدشهر تخصیص یافت. وی اظهار داشت ایزدشهر یک شهر خطی است که توسعه شهر طول خیابان اصلی و بیشتر واحدهای تجاری حول خیابان اصلی و قسمت جنوبی شهر کمتر توسعه یافته است، بیشتر اراضی بایر قابلیت کشاورزی کمتری دارد، به اعتقاد همه صاحب نظران باید نگاه دیگری به منطقه غرب مازندران داشت در شرق مازندران اراضی مستعد کشاورزی فراوانی داریم پیشنهاد ما ایجاد مسیری جدید در ایزدشهر است تا از بار ترافیکی خیابان شمالی کاسته شود به هر حال روزی که خیلی نزدیک است ایزدشهر دارای ترافیک خواهد شد اگر امروز ما بفکر ایجاد معابر موازی نباشیم و کنارگذرهای مختلف نباشیم ما نیز دچار چالش خواهیم شد. در طرح هادی شهر سه محور دیده و اعتبار لازم تخصیص داده شد و مهمترین آن که ایجاد پل بود انجام گرفت وی تأکید کرد اگر قرار بود این پل را امسال بسازیم باید با توجه به تورم، هزینه­های بسیار زیادی را می­دادیم. این پل با کاربرد 350 تن میلگرد و بیش از 4 هزار متر مکعب بتن با کار شبانه روزی 10 ماهه 5/1 میلیارد تومان هزینه انجام شد. اگر امروز این کار را شروع می­کردیم حداقل سه میلیارد تومان هزینه اجرای آن بود یعنی ما امروز 50% صرفه جویی کردیم وی افزود ما اعتبار سال 90 را داشتیم و باید ظرف مدت کمتر از 4 ماه آن را هزینه     می­کردیم ما وقت آزادسازی مسیر 20 متری را نداشتیم الحمدالله با ارتباطات خوبی که با استانداری برقرار است طرح جامع ما در حال تدوین و مسیر 20 متری در آن دیده شده در این مسیر کناره­های زمین هر مالکی که زمین مسیر را آزاد کند و با شهرداری با توافق برسد به میزانی ارزش زمین کاربری از شهرداری خواهد گرفت و با این امتیاز ان­شاء اله مسیر بازگشایی خواهد شد.

در ادامه حجت الاسلام باقرزاده امام جمعه نور با تبریک به مردم فهیم و عزیز ایزدشهر بابت افتتاح این پروژه مهم که سهم بسزایی در توسعه و عمران و آبادانی منطقه دارد و با تقدیر و تشکر از شهردار زحمتکش ایزدشهر و با تشکر از پرسنل خدوم شهرداری اظهار داشت با وجود همه مشکلات و بی مهری­ها و تحریم­های بین المللی در قبال ملت بزرگ ایران آنچه دنیا را وادار به تحسین کرده، اراده ملت در راه گام گذاشتن در راه توسعه و پیشرفت است. دولتمردان خدوم ما که در یک دایره گسترده از اعضا هیئت دولت استانداران، فرمانداران و تمام مسئولین که در این مجموعه هستند دست به دست هم دادند تا آثار تحریم ها را خنثی کنند. با این تحریم­های گسترده انتظار تأمین مایحتاج اولیه مردم را نداشتند، باور داشتند که صف­های عریض و طویل برای تأمین مایحتاج اولیه مردم تشکیل شود. دشمن انتظار داشت تمام پروژه­های عمرانی تعطیل شود ولی کشور ما در مسیر رشد و توسعه و پیشرفت علمی گام برداشته و در هر ماه و سال پرونده های درخشان در زمینه های علمی جوانان ما می­گشایند در عرصه های عمرانی با حمایت و کمک مردم و با حضور مردم و با همراهی و همدلی بین مردم و مسئولین نه تنها پروژه ها متوقف نمی­شد بلکه در طی یک دوره 14 ماهه این پروژه به ثمر می­رسد اگر نبود امنیت که برکت خون شهدا و حضور ولایت برقرار است امروز شاهد کارهای این چنینی نبودیم ما باید شاکر این نظام ولایت و خانواده­های شهدا باشیم باید قدردان این مردم باشیم ما باید قدردان مسئولین خدوم باشیم که با کمک شما مردم دست به کارهای بزرگ می­زنند. امام جمعه نور در پایان از شهرداری و پرسنل خدوم شهرداری تقدیر و تشکر کرد و از پیمانکار این پروژه که آن را به موقع به انجام رساند تشکر و تقدیر کرد.

مشخصات فنی و اجرایی پروژه: این پل دارای یک دهنه 25 متری به عرض عرشه 80/25 متر می­باشد. طراحی این پل به روش شمع ستون می­باشد که قطر شمع­های آن 5/1 متر و عمق آن­ها 30 متر می­باشد و 10 ستون آن دارای ارتفاع متغیر 75/2 متر الی 25/3 متری می­باشد که توسط سه ستون به هم مرتبط هستند و دارای 30/2 متر کنسول می­باشد. در ضمن این پل دارای 13 عدد تیر می­باشد که با فاصله 2 متری از یکدیگر قرار می­گیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 حق انتشار اطلاعات براى شهردارى ایزدشهر محفوظ است 1392 _ 1385

Designed & Powered by : MobinKausar.com