:: تاریخ درج خبر : 3/03/94 ::
 
 
.: پیام شهردار ایزدشهر به مناسبت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر :. 
روز سوم خرداد ماه، سالگرد حماسه آزادی و فتح خرمشهر پس از بیش از یک سال و نیم اشغال آن به دست بعثیان است. فتح خرمشهر، موجب برانگیختگی احساسات و عواطف پاک ملت ایران شد و هم دلی و وحدت را میان اقشار ملت پدید آورد. حماسه شگرف آزادسازی خرمشهر، پیروزی سروقامتانی را پدید آورد که با فتح آفرینی خود، نهایت ایثار، اوج مظلومیت، انتهای پاک بازی و منتهای توکل را رقم زدند. خرمشهر برای ملت ما تنها یک شهر نیست، بلکه تاریخ گویای پایداری، ایثار و جاودانگی انقلاب است.
تقارن سالروز آزادسازی خرمشهر با روزهای خجسته و مبارک میلاد حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) ، میلاد قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس(علیه السلام) و میلاد حضرت سیدالساجدین امام سجاد (علیه السلام) که به ترتیب به روزهای پاسدار و جانباز نامگذاری شده است، تقارنی بامسمی و عمیق است چرا که آنچه در روز سوم خرداد در عملیات ظفرمندانه بیت المقدس رقم خورد در حقیقت بارقه‌ای از درس هایی بود که مجاهدان و رزمندگان اسلام از فرهنگ رادمردی و ایستادگی عاشورای حسینی(علیه السلام) گرفته بودند و به راستی که شهیدان والامقام، جانبازان سرافراز و ایثارگران گرانقدر با تمسک به مکتب آزادگی و فداکاری عاشورا، صحنه های بی بدیلی از عشق و ایمان به حضرت باری تعالی را به نمایش گذاشتند که برای همیشه در تاریخ قطور ایثار و نثار ماندگار خواهد شد.
اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای والامقام بويژه شهداي دوران هشت سال دفاع مقدس، میلاد حضرت امام حسین(علیه السلام) و حضرت ابوالفضل العباس(علیه السلام) و میلاد حضرت سیدالساجدین امام سجاد (علیه السلام) را به همگان به ویژه جانبازان سرافراز و پاسداران معزز و بسيجيان ارجمند و ارتشيان بزرگوار تبریک و تهنیت عرض می نمایم و موفقیت همگان را از درگاه حضرت دوست مسئلت دارم.

 


حق انتشار اطلاعات براى شهردارى ایزدشهر محفوظ است 1394 _ 1385

Designed & Powered by : MobinKausar.com