:: تاریخ درج خبر : 27/03/94 ::
 
 
.: بی‌سابقه‌ترین استقبال از آرمانگرایان بزرگ تاریخ ایران، ۲۷۰ شهید تازه‌تفحص‌ دفاع مقدس :. 

بی‌سابقه‌ترین استقبال از آرمانگرایان بزرگ تاریخ ایران

خبرگزاری تسنیم: این پایان داستان طولانی و شورانگیز تشییع شهدای گمنام ایرانی است: «دست روزگار سرانجام شهدای دست‌بسته را به تشییع شبانه کشاند» اتفاقی که داغ تاریخی بزرگ شیعه را امروز برای همه آنهایی که در این لحظات تاریخی در معراج بودند زنده کرد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم تشییع پیکر پاک 270 شهید تازه تفحص‌شده 26 خرداد در فضایی وصف‌نشدنی در خیابان‌تهران برگزار شد.گردهمایی بزرگی که خیلی زود تبدیل به اتفاقی تاریخی و بی‌سابقه در تاریخ معاصر ایرانی شد.
با وجود همه پیش‌بینی‌ها مبنی بر استقبال وسیع مردمی از تشییع شهدای غواص، حضور مردمی در مراسم امروز غیرقابل‌‌باور بود. جمعیت غیرقابل‌شمارشی که امروز در تهران برای پاسداشت 270 شهید دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره آرمان‌ آنها گردهم آمده بودند، سند بزرگی بر ادامه آرمان سال 57 خمینی بزرگ بودند.این استقبال بی‌سابقه ایرانی‌ها از شهدای 8 سال دفاع مقدس، در شرایط امروز جامعه و سیاست ایرانی، شواهد فرامتنی زیادی به وجود آورد که احتمالا در روزهای آینده محل بحث فراوانی خواهد بود.
ماجرای شهدای تازه تفحص شده ایرانی، ماجرای شگفت‌آوری در وضعیت امروز جامعه ایرانی است. چیزی در حدود یک ماه پیش خبر کشف پیکر پاک 175 شهید غواص که با دستان بسته به شهادت رسیده بودند، انفجاری در افکار عمومی و رسانه‌‌های ایرانی به وجود آورد و ابراز احساسات بی‌شمار و شگفت‌انگیز ایرانیان به شهدای وطن، اتفاقات بی‌سابقه‌ای به وجود آورد. 36 سال بعد از وقوع انقلاب اسلامی و چیزی در حدود 20 سال بعد از پایان جنگ، این اتفاق برای همه کسانی که در دو سر طیف مردّدان و حامیان آرمان‌های خمینی کبیر بودند، اتفاق بزرگی به حساب می آید.
محدود نبودن ابراز علاقه و ارادت ایرانی‌ها به این شهدای تازه تفحص شده در قالب‌های کلیشه‌‌های معمول این سالها، یکی از بزرگترین اتفاقات دوران معاصر ایرانی است. آدم‌هایی با سلایق و نگاه‌های مختلف سیاسی و مذهبی و فرهنگی در طول این مدت، حمایت خود را از آرمانی که این شهدای برای آن جان باختند اعلام کرد‌ه‌اند و پیش‌بینی می‌شود که گردهمایی امروز بند ترمیم بزرگی بر همه اختلافات و نزاع‌های جعلی و غیرواقعی اما بزرگ‌شده جامعه ایرانی باشد.
تشییع این شهدا از میدان بهارستان (مقابل درب غربی مجلس شورای اسلامی ایران) آغاز شده و سپس با حضور گسترده مردم و مسئولین به خیابان شهید مصطفی خمینی، چهارراه سرچشمه، خیابان امیرکبیر، میدان امام خمینی(ره)، خیابان شهید فیاض‌بخش، خیابان وحدت اسلامی و نهایتاً خیابان بهشت به‌سمت معراج شهدا ادامه داشت.
  
   
   

 

 

 

 


حق انتشار اطلاعات براى شهردارى ایزدشهر محفوظ است 1394 _ 1385

Designed & Powered by : MobinKausar.com