:: تاریخ درج خبر : 94/07/1 ::
 
 
.: حضور مهندس یحیی پور و اعضای شورای اسلامی با همراهی امام جمعه ایزدشهر در مدارس ایزدشهر :. 
با فرا رسیدن اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید مهندس یحیی پور شهردار ایزدشهر با همراهی حاج آقا حاجی زاده امام جمعه محترم ایزدشهر و اعضای شورای اسلامی با حضور در مدارس سطح شهر آغاز سال تحصیلی را به معلمان و دانش آموزان عزیز تبریک گفتند.
در این مراسم مهندس یحیی پور در سخنانی ضمن تبریک به معلمان زحمتکش و دانش آموزان عزیز از اینکه در جایگاهی است که زنگ علم و دانش در روز عرفه و آغاز دهه ولایت و امامت به صدا در آورده بسیار ابراز خشنودی نمودند.
شهردار ایزدشهر در ادامه با بیان اینکه علم بالاترین ثروت و معلمان و مدیران و دانش آموزان بالاترین سرمایه های کشور و جامعه هستند و من به همه شما تعظیم می کنم و دستان پر مهرتان را می بوسم با بیان این جمله از علما ادامه دادند « مداد العلما افضل من دما الشهدا» قلم اهل علم بالاتر و برتر از خون شهدا است.
ایشان خطاب به دانش آموزان و معلمان بیان داشتند شما جهادگران عرصه دانایی در نبرد با دشمن جهل هستید و همان گونه که حضرت امام (ره) فرمودند باید تلاش کنیم تا همه کشور مدرسه شود. امیدوارم روزی فرا برسد که همه شهرمان مدرسه بشود و در هوایی تنفس کنیم که عطر علم و دانش شهرمان را پر کند.
بی تردید بهروزی یک ملت در سایه خرد و علم است و علم چیزی جز انباشت تجربه نیست. فراگیری دانش سهل و ارزان است و تو می توانی هر چقدر می توانی دانش بیندوزی اما این خرد است که گرانبهاست و تو باید بهای آن را با تلاش زیاد، آگاهی و مراقبت بپردازی. خرد را نمی توان به کسی داد و یا گرفت فقط تلاش فردی توست که خرد را در تو شکوفا می سازد. خرد همچون بذری در درون توست که باید آن را بکاری، پرورش دهی، آبیاری و مراقبت کنی تا به محصول برسد. ایشان ادامه دادند:
در کنار علم و خرد از آنجاییکه خواسته ها و اندیشه ها و تفکرات مختلف و بسیاری است و منابع موجود کم می بایستی قانونمند بودن را از همین الآن یاد بگیریم تا بتوانیم با علم و دانش و خرد همراه با قانونمندی آینده ای روشن برای ایران اسلامی خود رقم بزنیم.
شهردار ایزدشهر با بیان اینکه در زمان ما با حداقل امکانات به مدرسه می رفتیم اما هدف داشتیم و درس می خوندیم امروز با این همه امکانات و تکنولوژی، اینترنت و ... امیدواریم فرهنگ استفاده از آن را فرا بگیریم تا خدای نکرده از هدف اصلی خودمون که همان رشد و تعالی روح است که خدا در ما ودیعه گذاشته و پیشرفت کشور عزیزمون دور نشویم.
مهندس یحیی پور در پایان با آرزوی بهترین ها برای معلمان و دانش آموزان عزیز آغاز سال تحصیلی جدید را مجدداً به آنها و خانواده هایشان تبریک عرض نمودند.مدرسه شهید رجایی

مدرسه شهید چمرانمدرسه الناز توسلی
مدرسه تیز هوشان

مدرسه شهید مطهری
مدرسه طناز توسلی


 


حق انتشار اطلاعات براى شهردارى ایزدشهر محفوظ است 1394 _ 1385

Designed & Powered by : MobinKausar.com