.: شهید امیر رفیعی :.

   

شهید امیر رفیعی

نام پدر : محمد

نام مادر : راضیه دهقان

تاریخ تولد: 1/6/1340

تاریخ شهادت: 2/1/61

محل شهادت : عملیات بیت المقدس

نحوه ی شهادت : اصابت ترکش خمپاره

 

 

از ولادت تا خدمت

شهید امیر رفیعی معروف به یدالله ، در سال 1340 در ساروج محله ایزده ، در یک خانواده متدیّن و مذهبی و خادم مسجد متولد گردید . به دلیل مشکلات سخت زندگی و وضع معیشتی خانواده ، بعد از پایان تحصیلات ابتدایی ، مدرسه را رها ساخت و قبل از این که به سن قانونی سربازی برسد ، داوطلبانه عازم جبه های نبرد گردید. امیر جوانی محجوب و متدین و متشرّع بود که فرایض مذهبی را تمام و کمال انجام می داد.

متواضع و به دور از هر گونه تکبر بود. به اهل بیت علیه السلام ارادت داشت. خدمت سربازی خود را در تربت حیدریه و بابلسر سپری کرد ، تا این که در عملیات بزرگ فتح المبین به درجه ی رفیع شهادت رسید.

  

تقدیرنامه ارتش

از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیرنامه ای برای خانواده اش چنین صادر شد:

« ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون»

خانواده محترم شهید راه حق ، امیر رفیعی

بدین وسیله مراتب تأثّر و تألّم خود را از فقدان سرباز امیر رفیعی ابراز  داشته و به آن خانواده محترم تسلیت عرض می کنیم. ما ضمن ابراز همدردی بار دیگر پیمان خود را با شهدا برای ادامه دادن راه پر افتخارشان یادآور می شویم. خون این شهدای پر افتخار راه اسلام و ایران اراده ها را در به دست آوردن پیروزی هر چه استوا تر می گرداند. سرباز شهید امیر رفیعی در مدت خدمت خود در این واحد، نمونه فداکاری صداقت ، شهامت ، ایمان و ایثار بوده و کلیه مأموریت های محوله را با شجاعت به انجام رسانده و همیشه سربازی نمونه بود. فداکاری های بی نظیر این سرباز راه حق تأثیر بسیاری در به دست آوردن پیروزی این واحد در عملیات بزرگ فتح المبین داشت. در خطوط مقدم جبهه با یاد شهید امیر رفیعی و سایر شهدای پر افتخار این واحد در از هم گسستن زنجیرهای بیداد و تجاوز همواره کوشا خواهیم بود.

                                                  از طرف افسران، درجه داران ، سربازان ، یادش گرامی باد

                                                   گروهان دوم گردان 148 تیپ3 لشگر 77 پیروز خراسان

 

 

 

 
منبع: کتاب پرستوهای عاشق نوشته قوام الدین بینایی 
حق انتشار اطلاعات براى شهردارى ایزدشهر محفوظ است 1390 _ 1385

Designed & Powered by : MobinKausar.com